Jak a proč exportovat Marks & Notes z Kindle

04. 03. 2012, Lukáš Bárczay

Podtrženo v Kindle (Marks & Notes)Čím častěji na něco člověk vzpomíná, tím si to víc pamatuje. Proto někdo vymyslel podtrhávání v knihách. Proto někdo vymyslel na Kindle (Marks & Notes). Jednoduše si pak můžete připomenout to, co vás v celém textu zaujalo, oslovilo, dostalo. Protože v současnosti (začátek roku 2012) stále české knihy nejsou ke koupi na amazon.com, ale jen na českých serverch, není jaksi místo, kde si bezpečně a online ukládat svoje podtržená moudra. A když Kindle upadne z okna do řeky, je po moudrech.

Svůj blog, který už měsíce plnily nesmysly, použiju alepoň na to, zálohovat si svoje „podrženo v“.

Jak exportovat Marks & Notes z Kindlu? Popíšu tu nejjednodušší. Připojte Kindle kabelem k počítači. Připojí se jako externí disk a prozkoumejte ho. Na Kindlu byste měli najít složku „documents“.

Uvnitř složky documents vás čekají zmatky. Mnoho divných souborů a adresářů. Nepropadejte panice a seřaďte si soubory podle abecedy a najděte v nich soubor My Clippings.txt.

Otevřete soubor a uvnitř najdete jednotlivé záložky a také „podtrženo v“ (Highlight).

Text v .txt si někam uložte. Nejlépe do Dropboxu, který je praktickým úložištěm na data, která nechcete ztratit. To jak často si svoje „podtrženo v“ budete číst už nechám na vás.

 

 

 

Comments are closed.