Podtrženo v Kindle (Marks & Notes)Čím častěji na něco člověk vzpomíná, tím si to víc pamatuje. Proto někdo vymyslel podtrhávání v knihách. Proto někdo vymyslel na Kindle (Marks & Notes). Jednoduše si pak můžete připomenout to, co vás v celém textu zaujalo, oslovilo, dostalo. Protože v současnosti (začátek roku 2012) stále české knihy nejsou ke koupi na amazon.com, ale jen na českých serverch, není jaksi místo, kde si bezpečně a online ukládat svoje podtržená moudra. A když Kindle upadne z okna do řeky, je po moudrech.

Svůj blog, který už měsíce plnily nesmysly, použiju alepoň na to, zálohovat si svoje „podrženo v“.

Jak exportovat Marks & Notes z Kindlu? Popíšu tu nejjednodušší. Připojte Kindle kabelem k počítači. Připojí se jako externí disk a prozkoumejte ho. Na Kindlu byste měli najít složku „documents“.

Uvnitř složky documents vás čekají zmatky. Mnoho divných souborů a adresářů. Nepropadejte panice a seřaďte si soubory podle abecedy a najděte v nich soubor My Clippings.txt.

Otevřete soubor a uvnitř najdete jednotlivé záložky a také „podtrženo v“ (Highlight).

Text v .txt si někam uložte. Nejlépe do Dropboxu, který je praktickým úložištěm na data, která nechcete ztratit. To jak často si svoje „podtrženo v“ budete číst už nechám na vás.