PODTRŽENO

V knížkách si většinou podtrhávám. A to, co si podtrhnu, přepíšu sem do webu. Abych se k tomu někdy mohl vrátit. 

Daniel Kahneman mi představil a srozumitelně vysvětlil svou myšlenku o dvou typech lidského myšlení. Rychlé myšlení vychází ze srce, je okamžité, je to jako Solid State Disk (SSD).
Řekl jsem Lukášovi: “Chtěl bych si přečíst něco jako povídky Jana Balabána.” Lukáš odpověděl: “A Šindelku jsi už četl?” Tak se mi do rukou tahle knížka dostala.
Už to bude 100 let, kdy vyšla kniha Demian poprvé. Je natolik moderní, že se zdá, jakoby se za celou tu dobu vůbec nic nezměnilo.
Bdělost je text, který do mého života výrazně zasáhl. Pokyvuji, žasnu, odmítám, usmívám se, čtu pomaleji, abych vychutnával - tak jsem trávil svůj čas s Bdělostí.
Když si dva režiséři povídají a vydají to jako knížku, mohla by to být skutečná nuda. Rozhodně to ale neplatí v případě Miloše Formana a Bohdana Slámy.
Jak se povedlo mým češtinářkám na tolik let odložit okamžik, kdy začnu zpětně číst zásadní knihy napsané ve 20. století? I když Orwellův román 1984 vypráví o extrémní totalitě budoucnosti, skvěle vypráví i o naší současnosti.